Dovolená Lefkada 2017

Ostrov Lefkada je jedním z klenotů Jónského souostroví. Z její krásy se návštěvníkům tají dech – strmé vápencové srázy západního pobřeží ukrývají překrásné pláže se zlatavým či bílým pískem omývané průzračně čistým mořem, jehož barva se dá jen těžko popsat. Pod ostrými slunečními paprsky hraje mořská hladina všemi odstíny modři, od blankytné po tyrkysovou. Pláže západního pobřeží ostrova jsou právem řazeny mezi nejkrásnější nejen v Řecku a jsou oblíbeným výletním místem.


Charakteristika ostrova:

• pro všechny věkové kategorie

• příjemné klima, krásné výhledy

• bohatá nabídka vodních sportů v Nidri

• pláže na západním pobřeží ostrova patří mezi nejkrásnější v Řecku


Pokud neholdujete ležení na pláži či vodním sportům, pro jejichž provozování má ostrov ideální podmínky, můžete podnikat pěší túry, půjčit si kolo, motorku či auto, a ostrov poznávat způsobem vám nejmilejším. Možností i míst stojících za vidění je tu nespočet. Lefkada je zelený ostrov plný olivovníků, citrusů, cypřišů a fíkovníků. Vzduch prosycený vůní ibišků a muškátů, úchvatné přírodní scenérie, křišťálové moře a nad ním se vzpínající skály – ideální místo pro pohodovou dovolenou.

LEFKADA – Základní informace:

  • Řecký název: Lefkáda
  • Správní středisko: Lefkas
  • Rozloha: 592 km2
  • Počet obyvatel: cca 24 000
  • Nejvyšší vrchol: hora Stavrotas,1158 m n. m.
  • Doba letu z Prahy: 2 hodiny 15 minut


LETOVISKA NA LEFKADĚ


  • NIDRI

Městečko Nidri jako první přilákalo zahraniční turisty na ostrov. Dnes moderní letovisko, jehož ulice, restaurace, kavárny a bary, diskotéky, apartmány, studia a hotely se zaplňují především od května do října. Hlavní třída je lemována obchody se suvenýry, potravinami a oblečením. Jsou zde novinové stánky, zlatnictví, lékařská služba a vše, co během dovolené můžeme potřebovat. Nidri bylo též domovem německého archeologa Wilhelma Dörpfelda, který tento ostrov, a nikoliv Ithaku, považoval za Homérovu Ithaku, vlast Odysseovu, přičemž se zvláště opíral o topografické skutečnosti. Výsledky jeho vykopávek však nepřinesly postačující důkazy pro jeho sporné tvrzení. Pláže jsou zde písečné i oblázkové s pozvolným vstupem do moře a průzračně čistou vodou a můžete si tu pronajmout vodní skútry, šlapadla, čluny nebo vodní lyže. Z Nidri odplouvají denně lodě na blízké ostrovy: Ithaku, Kefalonii, Zakynthos, Paxosa Antipaxos. Překrásný je pohled z pláže na ostrůvky nedaleko Nidri, především Meganisi, Sparti a ostrov Skorpios, který je v soukromém vlastnictví. Leží asi 3 míle od pobřeží (1 námořní míle =1,852 km) a je proslulý především díky osudům svých majitelů; rodiny rejdaře Aristotela Onassise. Vztahy místních obyvatel k Onassisovým jsou různé. Na jedné straně nepochybně poskytují pracovní příležitosti a peníze městu (mnoho lidí pracovalo a dodnes na ostrově pracuje), na druhé straně Onassis pozastavil tempo růstu cestovního ruchu na ostrově, neboť se snažil brzdit turistiku, aby zde měl klid a soukromí. Nejblíže položeným ostrovem je Madouri, přibližně 800 m odpobřeží. Tento ostrov je hustě zalesněný a nachází se zde dům básníka Aristotela Valaorise. Také tento ostrov je v soukromém vlastnictví, tudíž jej nelze navštívit. Osud ostrova v minulém století výrazně ovlivnil multimiliardář Onassis, který koupil nedaleký ostrůvek Skorpios. Protože chtěl mít klid, zasadil se o to, aby se na Lefkadě příliš nerozvíjela turistika. Jeho vrtoch způsobil, že i nyní tu nasajete příjemnou řeckou atmosféru. Tip na pěší výlet: vodopády, které se nacházejí poblíž vesničky Rachi. Ta leží cca 2 km od Nidri. Můžeme se také orientovat podle modré cedule s nápisem„water­falls“. Pokud byste jeli pronajatým autem, zaparkujte na parkovišti u malé vodárny a poté jděte pěšky asi 15 minut až k vodopádu.Vzdá­lenost od správního střediska: cca 15 km. Vzdálenost od letiště: cca 37 km. Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.

Více o letovisku zde

  • NIKIANA

Nevelké letovisko a zároveň malebnárybářská vesnička leží na východnímpobřeží ostrova Lefkáda mezi letovisky Nidri a Ligia. Najdete zde jen několikobchodů s potravinami, kavárnu a tavernu, za většími nákupy nebo zábavoutak je vhodné vypravit se například dopulsujícího Nidri. Oblast je mezi místními známa pro svou průzračně čistou mořskou vodu. Pláží je v okolí Nikiany hned několik, jmenujme ty neznámější: Porto Lygia na Pasha. Jsou většinou oblázkové. Středisko Nikiana je spíše klidnější, pokud však máte rádi bohatý noční život, můžete se vydat do hlavního města. Krásná kopcovitá krajina je rájem pěších turistů a milovníků horských túr a nabízí neopakovatelné výhledy. Doporučujeme pronájem dopravního prostředku a postupně objevovat nádherné pláže, které na Lefkadě jsou.Vzdálenost od Nidri: cca 6 km.Vzdálenost od letiště: cca 31 km.Vzdálenost od správního střediska: cca 9 km.Hodnocení letoviska: vhodné pro všechny generace.

Více o letovisku zde
  • AGIOS NIKITAS

Malebné středisko Agios Nikitas, původní rybářská osada, si dodnes zachovalo původní ráz, příjemnou atmosféru a originalitu. Nachází se necelých 15 km jihozápadně od hlavního města ostrova. Je obklopeno zelení mezi majestátními horskými masivy. Snad žádné jiné místo na Lefkadě nenabízí tolik úžasných možností ke koupání v bezprostředním okolí, jako právě Agios Nikitas. Směrem na sever se táhne téměř 2 km dlouhá pěkná písčitá a čistá oblázková pláž Pefkoulia s krásnou tyrkysovou barvou moře. Hlavní obchodní třída letoviska směřuje na pláž s pozvolným vstupem do moře. Příjemnou procházkou se můžete dostat před kopec oddělující Agios Nikitas od západního pobřeží, na jednu z nejkrásnějších pláží na ostrově – Milos, které se přezdívá „pláž milenců“. Právě ne příliš snadný přístup je zárukou, že nikdy není přelidněná. Pěkná je též pláž Kathisma, která se nachází cca 2 kilometry odtud. Je to pláž dlouhá zhruba 1 kilometr s drobnými kamínky. Je zde též taverna a možnost pronájmu slunečníků a lehátek. Dalším zajímavým místem je vesnička Syvota – velmi pitoreskní přístav, kde kotví loďky, lodě i honosné jachty. Vesnice je proslulá místními výtečnými rybími restauracemi a taverničkami.Sa­motné městečko Agios Nikitas nabízí vše, co k Řecku a turistickému ruchu patří. Řada kaváren, restaurací, taveren, barů, obchodů s potravinami i suvenýry, lze si zapůjčit auto, motorku, vodní šlapadlo, loďku a další. Několikrát denně je zajištěno autobusové spojení s hlavním městem. V nedalekém okolí je řada zajímavých míst, která stojí za vidění. Na prvním místě vyhlášená pláž Kathisma (cca 2 km jižně), ve vnitrozemí překrásná vesnice Karya, známá po celém Řecku i ve světě svými výšivkami a krajkami, dále klášter Faneromeni (cca 7 km severně) a další. Vhodné pro všechny generace.

Více o letovisku zde

Videogalerie


Zpět na zájezdy z této destinace

Sdílejte své zážitky

Dovolená Lefkada 2017

Dovolená s CK VTT CK VTT Další informace
logo vtt  
Zavřít oknoDOPRODEJ ZÁJEZDŮ SEZÓNY 2017

Přehled LAST MINUTE naleznete zde http://www.vtt.cz/…-stazeni.pdf

DOPORUČUJEME

RHODOS – 30.09. – 11.10. – 12 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně

KYPR – 26.10. – 02.11.2017 – 8 denní zájezd s 1 celodenním výletem v ceně


TOPlist